Ogród pełen doświadczeń

10 września uczniowie klasy drugiej, trzeciej, czwartej i piątej mogli przekonać się, czy mają dusze odkrywców. Przez niemal 4 godziny testowali i samodzielnie sprawdzali działanie ponad 60 urządzeń demonstrujących zjawiska z tak różnych dziedzin, jak mechanika, optyka, hydrostatyka, magnetyzm czy akustyka. Odwiedzili też Piaskową Planetę, Lem-birynt i Odlotowy Plac Zabaw. Jednak najwięcej emocji dostarczyła wszystkim zabawa w kole chomika i na ruchomej platformie pokazująca działanie siły bezwładności. Uczniowie jeździli też na rowerze po linie zawieszonej kilka metrów nad ziemią, wirowali w żyroskopie, sprawdzając, predyspozycje do bycia kosmonautą, mogli samodzielnie rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie i poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu. Nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu i wykonać wiele innych ciekawych eksperymentów, a przede wszystkim poprzez osobiste doświadczanie i przeżywanie zjawisk fizycznych próbować zrozumieć świat otaczających nas zjawisk. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie to doskonałe miejsce do poznawania praw przyrody.

Wycieczkę zorganizowano w ramach projektu edukacyjnego p.t. „Odkrywamy świat i swoje możliwości, edukacja celem naszej lepszej przyszłości” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.