Nowoczesna pracownia językowa w naszej szkole

Od września uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z funkcjonalnej i dobrze wyposażonej pracowni językowej. Jej utworzenie było możliwe dzięki pozyskanym środkom unijnym w ramach realizowanego w 2020 i 2021 roku projektu „Odkrywamy świat i swoje możliwości, edukacja celem naszej lepszej przyszłości” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W odświeżonej i wyremontowanej sali umieszczono 18 stanowisk, w tym 16 dla uczniów (z wysokiej klasy laptopami oraz specjalnymi słuchawkami), stanowisko dla nauczyciela z komputerem stacjonarnym i interaktywnym monitorem oraz dodatkowe stanowisko z monitorem dotykowym przystosowane dla uczniów z niepełnosprawnościami.
Uruchomienie profesjonalnej pracowni jest ważną inwestycją w umiejętności językowe naszych uczniów. Nauka w tak komfortowych warunkach znacząco wspomaga koncentrację, uatrakcyjnia poznawanie i posługiwanie się w praktyce językiem obcym, sprawia, że uczniom łatwiej szlifować wymowę, ponieważ wyraźniej słyszą, a tym samym lepiej rozumieją odtwarzane i mówione teksty.
Wyposażenie pracowni ułatwia głośny równoczesny trening wymowy, przełamuje opór przed wypowiadaniem się uczniów na forum klasy. Stanowiska ułożone w podkowę zapewniają również indywidualny kontakt nauczyciela języka obcego z uczniem i utrzymanie stałego kontaktu wzrokowego z całą klasą.