Wyniki Konkursu Plastycznego ,,Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej w naszej wsi" oraz wręczenie nagród za konkurs z okazji Dnia Języka Ojczystego w kl. IV-VIII

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Książnicach Wielkich wzięli udział w XXI edycji konkursu plastycznego objętego honorowym patronatem Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, a zorganizowanego przez szkołę podstawową i radę sołecką w Bańskiej Niżnej.
Jego celem było między innymi propagowanie wiedzy i budzenie szacunku do pracy sołtysa – funkcji często niezauważanej i niedocenianej, a jakże ważnej i z kilkusetletnią tradycją.
Do konkursu zgłoszono ponad 300 prac z małopolskich szkół. Z radością informujemy o sukcesie jednego z uczniów naszej szkoły. Wyróżnienie w kategorii wiekowej klas VI-VIII otrzymał Krzysztof Gądek z klasy VII. Serdecznie gratulujemy laureatowi!
Jego pracę oraz wszystkie pozostałe nagrodzone można zobaczyć tutaj.
Uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a wszystkim sołtysom wsi leżących w obwodzie książnickiej szkoły składany najserdeczniejsze życzenia z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa. Dziękujemy za zaangażowanie na rzecz naszej lokalnej społeczności!
Z kolei 8 marca odbyło się wręczenie nagród za konkurs zorganizowany z okazji Dnia Języka Ojczystego (wyniki zamieszczone we wcześniejszym poście). Uczniom kl. IV-VIII dziękujemy za aktywną pracę i jeszcze raz gratulujemy Michalinie, Kasi, Kacprowi, Oskarowi oraz Julce!