Wyróżnienie dla bożonarodzeniowej szopki z ziaren kawy. Ania i Dawid wśród laureatów konkursu szopek w Kielcach!

Przed świętami Bożego Narodzenia Muzeum Diecezjalne w Kielcach ogłosiło I Diecezjalny Konkurs na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Naszą szkołę reprezentowała praca Ani i Dawida Buczków – wykonana z bardzo oryginalnego, jak na szopkę, materiału, czyli z ziaren kawy. Zajęła I miejsce w naszym szkolnym konkursie i została również zauważona i doceniona wśród 59 najpiękniejszych prac z całej diecezji. Komisja wzięła pod uwagę wszystkie kryteria zawarte w regulaminie, a więc: pomysłowość, estetykę, trwałość konstrukcji, walory plastyczne, oryginalne ujęcie tematu, nawiązanie do tradycji regionu świętokrzyskiego, ogólne wrażenie artystyczne, dobór i wykorzystanie materiałów oraz wkład pracy. Podkreślono wysoki poziom artystyczny, różnorodność technik plastycznych i wyjątkową pomysłowość w detalach.

Werdykt komisji, w skład której wchodzili m.in. Dyrektor Muzeum Diecezjalnego oraz artysta plastyk i kustosz muzeum, bardzo nas ucieszył. Poznaliśmy go w połowie stycznia, a 13 lutego w Kielcach miało miejsce uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. W tym niezwykle miłym wydarzeniu wzięli udział Ania i Dawid Buczek oraz ich mama – pani Agnieszka. Gratulujemy sukcesu i pięknej artystycznej pasji.