Projekt p.t. „Czas na zdrowie”

W okresie od 15 IV do 30 VI 2016 roku realizowany jest projekt edukacyjny

p.t. „Czas na zdrowie- program edukacji zdrowotnej dla dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców w Szkole Podstawowej im. Piotra Barylaka w Książnicach Wielkich”

Założeniem projektu jest przekazanie w różnorodny sposób dzieciom i ich rodzicom wiedzy z zakresu prawidłowego żywienia, zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku. Zaplanowano szereg działań pro zdrowotnych w tym:

-          warsztaty kulinarne dla uczniów klas O-III,

-          warsztaty taneczne dla uczniów klas O-IV- Zumba ;

-          Tydzień Dla Serca a w nim; Kolorowy Tydzień warzyw i owoców dla klas O-VI; rajd rowerowy dla klas IV-VI, spotkanie uczniów z dietetykiem, konkurs plastyczny na plakat promujący zdrowe odżywianie,

-          konkursy: wiedzy o zdrowiu dla klas I-VI;

-          spotkanie i konsultacje  rodziców z dietetykiem,

-          inscenizacje i gazetki o tematyce zdrowotnej,

-          imprezy środowiskowe: Dzień Matki i Festyn Rodzinny pod hasłem „Zdrowo i sportowo”.

Podstawowe kryterium rekrutacji: mieszkaniec gminy Koszyce i uczeń szkoły w Książnicach a na rajd rowerowy- posiadanie karty rowerowej. Na festyn zapraszamy wszystkich chętnych  uczniów i ich rodziny.