Nie zapominajmy o sprzątaniu świata!

Przynajmniej tej niewielkiej, najbliższej nam okolicy. 23. EDYCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA PRZEBIEGAła POD HASŁEM: „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Jak czytamy na stronie organizatora – fundacji Nasza Ziemia – głównym przesłaniem akcji jest:promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Doceniając te idee, Samorząd Uczniowski zorganizował skup papieru, aluminium i plastiku. Przypomnieliśmy o tym, jak ważne jest segregowanie odpadów, że to nie są śmieci, ale surowce wtórne, które warto sprzedać i w ten sposób zostaną poddane recyklingowi. Każda klasa wykazała się aktywnością. Niektórzy uczniowie zmobilizowali niemal całe rodziny... Dziękujemy wszystkim rodzicom i dziadkom za zaangażowanie w tegoroczną zbiórkę. Zdobyte środki zasilą klasowe budżety.