Dzień Edukacji Narodowej

Uroczyste spotkanie społeczności szkolnej rozpoczęło wystąpienie pana dyrektora Jana Krępy, który złożył życzenia i gratulacje całemu gronu pedagogicznemu. Do życzeń dołączyli również rodzice. Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Chuchmacz – podziękowała nauczycielom za trud włożony w kształcenie i wychowanie dzieci. Miłym akcentem było wręczenie stypendiów Wójta Gminy uczniom, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najwyższe wyniki w nauce (średnia ocen 5,1 i powyżej). Stypendia otrzymali: Roksana Miernik, Benedykt Bukowiecki, Julia Gądek i Karolina Kuras.

Piękną laurkę, czyli część artystyczną, przygotowali uczniowie klasy II pod kierunkiem swojej Wychowawczyni. Drugoklasiści wspólnie zaśpiewali i wystąpili w wesołych scenkach z życia szkoły. W imieniu wszystkich uczniów głos zabrała nowo wybrana Przewodnicząca Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Roksana Suwała przypomniała, jakie wydarzenie historyczne spowodowało, że właśnie 14 października świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. Podziękowała nauczycielom za życzliwość, uśmiech, ale też przekazywaną wiedzę i stawiane wymagania. W tym dniu zadebiutował zespół „Raperów z klasy V” żartobliwym utworem doceniającym mozolną i często syzyfową pracę pedagogów. Na zakończenie uroczystości wystąpił chórek czwartoklasistek przygotowany przez Siostrę Katechetkę.