Święto Niepodległości

11 listopada świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze szkolne obchody rozpoczęliśmy od wciągnięcia flagi na maszt i przypięcia kotylionów, a następnie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by wysłuchać pieśni i wierszy odwołujących się do tych ważnych wydarzeń historycznych. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy III pod opieką pani Małgorzaty Sieradzy. Zaprosili wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu. Przypomnieli okoliczności, w jakich Rzeczpospolita utraciła wolność i kolejne etapy walki o jej odzyskanie - od Polskich Legionów we Włoszech po powstania - listopadowe i styczniowe - oraz Legiony Józefa Piłsudskiego. Przywołali nazwiska artystów: malarzy, pisarzy, kompozytorów, którzy swoimi dziełami rozbudzali uczucia patriotyczne i wiarę w odzyskanie niepodległości.

W trakcie apelu Pan Dyrektor wręczył również nagrody i dyplomy laureatom Turnieju Jednego Wiersza. Z okazji Roku Sienkiewiczowskiego koleżanki z klasy V krótko przypomniały postać tego wybitnego pisarza. Na zakończenie mogliśmy posłuchać fragmentu „W pustyni i w puszczy” w pięknej interpretacji Benedykta Bukowieckiego.