ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony na część pierwszego pluszaka, który w 2002 roku obchodził setną rocznicę urodzin. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Jego podobizna widnieje na zeszytach, koszulkach, czapkach, a  w sklepach z pamiątkami aż roi się od misiowych figurek i gadżetów. Jest też bohaterem niezliczonej ilości bajek i książek dla najmłodszych.

Najbardziej znane w literaturze i w filmie misie to: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Paddington, Gumisie, Miś Yogi.

W celu popularyzacji czytelnictwa w szkole już po raz ósmy uczciliśmy ten dzień organizując dla klas 0-III zabawy i konkursy. Każdy miał przy sobie swojego ukochanego pluszaka. Uczniowie na wstępie poznali historię pluszowego misia, wysłuchali opowiadania „Stary, zielony miś” oraz wspólnie śpiewali znane misiowe piosenki. Z kolei wzięli udział w konkursach: Szkolnym Konkursie Czytelniczym, Plastycznym i Sprawnościowym.

Uczniowie, którzy zdobyli pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe to:

Konkurs Czytelniczy ze znajomości książek dla dzieci:

Antosia Kwaśniewska – I miejsce

Julia Góra                    - II miejsce

Oskar Ciochoń             -III miejsce

Gabryś Tamburrino      -III miejsce

Oliwia Rogala, Ania Kałuża i Zuzia Cholewicka – I miejsce z kl. 0

Michasia Bukowiecka i Nikola Kurczab – I miejsce z kl. II

Kornel Krzemień i Karol  Chuchmacz  z kl. III wyróżnienia

Wszyscy biorący udział w zabawie otrzymali słodki poczęstunek.

Uczniom nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!