Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka...

W przeddzień Święta Babć i Dziadków odwiedziło nas wielu miłych gości. Wspólnie i uroczyście wnuczki i wnukowie dziękowali za ciepło, miłość i ogromną wyrozumiałość, którą codziennie są obdarowywani przez Rodziców swoich Mam i Tatusiów. Na spotkanie przybyło niemal 100 osób. Zaproszenie przyjęli również seniorzy z Domu Senior Wigor. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Jan Krępa, serdecznie witając w progach szkoły i składając życzenia zdrowia i satysfakcji z wnuków.

Następnie na szkolnej scenie zaprezentowano jasełka przygotowane przez siostrę katechetkę i większość uczniów. Sceny zawarte w przedstawieniu przypomniały nie tylko radość z narodzenia Jezusa, ale również potrzebę bliskości, podtrzymywania więzi rodzinnych, o które często dba właśnie starsze pokolenie. Wystąpiła też, założona przez Siostrę Gaudencję, schola „Młode Serca”, która ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy konkursowe.

Na zakończenie sceną zawładnął Chórek Wnuków złożony z dzieci z przedszkola „Pod Grzybkiem”, oddziału przedszkolnego i uczniów klasy II i III. Wiersze i piosenki dedykowane Babciom i Dziadkom szlifowali pod okiem swoich wychowawców. Były też bardzo starannie własnoręcznie wykonane prezenty – oryginalne krawaty, bukiety kwiatów i laurki z wyznaniami najgorętszych uczuć. Wzruszone i uśmiechnięte twarze widzów uwiecznione na zdjęciach i brawa były dla występujących najważniejszą nagrodą.

Rada Rodziców zadbała o pięknie nakryte stoły, ugościła wszystkich ciastem i barszczykiem z krokietami. Przygotowanie imprezy połączyło trzy pokolenia: dziadków, rodziców i wnuków. Wielu gości dziękowało za zaproszenie i zorganizowanie tej uroczystości.