Czas przemyśleń z teatrzykiem „Inspiracja”

Dzięki teatrzykowi dydaktycznemu „Inspiracja” z Krakowa uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia dwóch spektakli poruszających ważne sprawy dzieci i nastolatków. Spektakle były wstępem do dyskusji, którą nasi goście podjęli z widownią. Młodsi uczniowie, oglądając „Psoty nie z tej ziemi”, zastanawiali się nad tym, jak i dlaczego należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, jak mądrze i rozsądnie zachować się w różnych sytuacjach. Pomocą im służyły zabawne stworki z Krainy Bajek.

Natomiast starsi zobaczyli „Pętlę zdarzeń” – historię chłopca nazywanego „Składakiem”, który stał się ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. Podjął próbę samobójczą. Tytułową pętlę zdarzeń stara się rozwikłać dziennikarka. Rozmawia z osobami z otoczenia chłopca, ustala, co przyczyniło się do tragedii. Wspólnie z widownią zastanawiała się, czy wszyscy byli bez winy, czy koleżankom i kolegom Składaka nie zabrakło empatii... Czy brak reakcji na przemoc nie jest milczącym przyzwoleniem?