Kto kradnie wolność? Warsztaty profilaktyczne w ramach programu „Debata”

24 kwietnia uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez pedagogów Urszulę i Grzegorza Tokarczyków z Pracowni Profilaktyki Gaudium. Zajęcia zorganizowane i sfinansowane przez Urząd Gminy Koszyce dotyczyły przede wszystkim profilaktyki uzależnień i promowania postawy abstynencji.

Ich główną ideą było uświadomienie uczniom konsekwencji zażywania środków zmieniających świadomość, uzależniających, m.in. alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Znaczną część trzygodzinnego spotkania zajęła dyskusja, w trakcie której prowadzący starali się w przystępny, i dostosowany do wieku słuchaczy, sposób ukazać konsekwencje sięgania po używki.

Uczniowie bardzo chętnie zgłaszali się do odegrania proponowanych scenek, ilustrujących omawiane sytuacje, współpracowali podczas ćwiczeń i je komentowali.