Dbajmy o nasze środowisko!

20 września uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata". Samorząd Uczniowski zorganizował skup surowców wtórnych. Akcja miała na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za naszą planetę.
Natomiast 1 października klasy 0 - III udały się do krakowskiej „Ekospalarni”, czyli Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów. Po przybyciu na miejsce uczniowie zaproszeni zostali na zajęcia interaktywne podczas których utrwalali sobie zasady segregowania odpadów. Oglądając film edukacyjny, dowiedzieli się, jak wygląda proces utylizacji śmieci przywożonych z terenu Gminy Miejskiej Kraków. Następnie po założeniu strojów zapewniających bezpieczeństwo udali się zwiedzać zakład. Uczniowie śledzili proces selekcji odpadów, wyładunek z ciężarówek i załadunek do komory spalania. Na zakończenie wycieczki każdy otrzymał prezent. Były to ziarenka kwiatów do posiania w domu.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą dbać o środowisko nie tylko w czasie zorganizowanych akcji, ale także na co dzień.