SPORT

Jesteś tu: » Strona główna » SPORT

 


        


                SKS dziewcząt i chłopców


   

 


     Zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego prowadzone są dwa razy w tygodniu w poniedziałki dla chłopców oraz w piątki dla dziewcząt. Uczestniczy w nich 24 uczniów z całej szkoły, z klas IV-VI. Celem zajęć jest wszechstronny rozwój fizyczny młodzieży oraz nauka i doskonalenie znajomości przepisów, taktyki, techniki gry, popularyzacja czynnego wypoczynku, jak również przygotowanie reprezentacji szkoły do zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

    Tematyka spotkań dostosowana jest do zainteresowań i potrzeb uczniów. Są organizowane wyjazdy na basen i łyżwy oraz halę sportową do Koszyc.

    Najlepsi uczniowie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych indywidualnych oraz drużynowych zdobywając puchary i dyplomy (biegi przełajowe, biegi sztafetowe, tenis stołowy, mini piłka nożna, mini piłka koszykowa, mini piłka siatkowa). Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wychowania fizycznego Marcina Augustyna.

 

  

 

W naszej szkole aż jedna trzecia uczniów klas IV-VI osiąga znakomite wyniki w biegach indywidualnych. Już od kilku lat jesteśmy jedną z „najszybszych szkół” w powiecie.

 

Bieg z historią…

Także i tegoroczna jesienna edycja należała do wyjątkowo udanych. Najpierw nasi biegacze startowali zespołowo, reprezentując szkołę wMemoriałowym Biegu Sztafetowym zorganizowanym dla uczczenia 71. rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej na obszarze dzisiejszych powiatów: pińczowskiego, kazimierskiego i proszowickiego. Trasa biegu wiodła z Koniuszy do Proszowic; zawodnicy wystartowali przy budynku poczty w Koniuszy, gdzie partyzanci w 1944 r. rozpoczęli działania zmierzające do wyzwolenia spod okupacji niemieckiej wspomnianych powiatów, do Proszowic. Tu odsłonięto tablicę upamiętniającą żołnierzy, którzy podczas walk z Niemcami wkroczyli do Proszowic 28 lipca 1944 r., włączając Proszowice do Kazimiersko-Proszowickiej Rzeczpospolitej Partyzanckiej. W uroczystości wzięli udział świadkowie wydarzeń a także wnuczka gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego – jednego z głównych bohaterów tamtych dni.

 

czytaj więcej

22-23 LUTY 2014


Po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczniowie wystartowali w maratonie pływackim, który odbył się w Kazimierzy Wielkiej na pływalni "Wodny Raj".  Każdy z nich pływał około pół godziny dowolnym stylem.  Wyniki uczniów były następujące :

 

1. Jakub Ciochoń - 1200 metrów,

2. Emil Chuchmacz - 750 metrów,

3. Izabela Gałązka - 600 metrów,

4. Julia Król 450 - metrów,

5. Karolina Nowińska - 400 metrów. 


VIII 24 GODZINNY MARATON PŁYWACKI
czytaj więcej

Skoki Narciarskie Pucharu Świata odbyły się dnia 16.01.2014r. w Wiśle Malince. Uczniowie kibicowali naszym skoczkom do samego końca, trzymając biało-czerwoną flagę z napisem "Książnice Wielkie" oraz  kolorowe szaliki i trąbki. Po konkursie mieli okazję zrobić sobie zdjęcia z naszym mistrzem Kamilem Stochem oraz otrzymać autograf jego i całej naszej kadry.

Puchar Świata w Wiśle-Malince
czytaj więcej
  • Gminne, indywidualne zawody w tenisie stołowym szkół podstawowych.

Indywidualne gminne zawody w tenisie stołowym odbyły się dnia 31.01.2014r. w Koszycach. Uczniowie z Książnic Wielkich zajęli następujące miejsca:

§  I miejsce - Aldona Król,

§  II miejsce - Julia Duda,

§  VI miejsce - Kamil Kałuża.


Uczniowie zakwalifikowali się do dalszego etapu powiatowego.

        Dnia 28.10.2013 r. na hali w Nowym Brzesku odbyły się Powiatowe Zawody z mini piłce nożnej. W zawodach wzięło udział 6 drużyn z całego Powiatu proszowickiego. Reprezentacja dziewcząt z Książnic Wielkich po decydujących rzutach karnych zajęła 3miejsce w Powiecie.

Powiatowe zawody dziewcząt w mini piłkę nożną.
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |