ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Jesteś tu: » Strona główna » ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

W naszej szkole, ze względu na grupę dzieci z wadami wymowy oraz szczególną dbałość o poprawną artykulację, zorganizowane zostały zajęcia logopedyczne prowadzane przez logopedę – panią Agnieszkę Gucę. Spotkania, które odbywają się co dwa tygodnie, służą szeroko rozumianej terapii logopedycznej, która oprócz zadań bezpośrednio związanych z mową, zakłada ćwiczenia ogólnorozwojowe. W tym celu wykorzystuje się szereg pomocy dydaktycznych oraz wierszowane rymowanki, ćwiczenia grafomotoryczne, ćwiczenia orientacji przestrzennej, motoryki całego ciała, rozwijające koordynację ruchową i ruchowo-wzrokową. Podjęte działania i zalecane ćwiczenia domowe owocują znaczną poprawą sprawności artykulacyjnej dzieci włączonych do zajęć.