SPRAWDZIAN W 6. KLASIE

Jesteś tu: » Strona główna » SPRAWDZIAN W 6. KLASIE

Uczniowie naszej szkoły uzyskują bardzo dobre wyniki na sprawdzianie w klasie VI. To pierwszy tak ważny egzamin w ich życiu. Wprawdzie „sprawdzianu nie można nie zdać”, ale wysoki wynik podnosi wiarę w siebie, motywuje do dalszej pracy, utwierdza w przekonaniu, że warto się uczyć.

Aby dobrze przygotować uczniów, co roku przeprowadzamy próbne sprawdziany kompetencji. Pozwala im to nie tylko sprawdzić swoje umiejętności i przekonać się jak w praktyce przebiega sprawdzian, ale uczą się przede wszystkim jak zaplanować pracę, aby zmieścić się w wyznaczonym czasie, oswajają ze schematem arkusza, sposobem oceniania i punktowania.

Zawsze wyniki sprawdzianów próbnych są szczegółowo omawiane z uczniami, a nauczyciele starają więcej uwagi poświęcać tym umiejętnościom, z którymi dana klasa ma największy problem. O wszystkich wynikach na bieżąco są informowani rodzice.

Miło nam przekazać informację, że w roku szkolnym 2009/2010 znaleźliśmy się w nielicznej grupie szkół (4% szkół w Polsce), które uzyskały najwyższy wynikNasi szóstoklasiści zajęli I miejsce w powiecie proszowickim, osiągnęli znacznie wyższe wyniki niż średnie wyniki dla powiatu, województwa, lepsze niż wynik ogólnopolski. We wszystkich standardach (pisanie, czytanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystanie wiedzy w praktyce) uzyskali wyniki plasujące się w najwyższym przedziale punktowym.

Uczniowie, którzy w poszczególnych latach osiągnęli najwyższe wyniki:

rok szkolny

nazwiska uczniów

Julia Duda, Julia Król, Dawid Grzęda, Nikola Miernik, Aldona Król

Katarzyna Mocniak, Aleksandra Maj

Piotr Mocniak, Tomasz Grzywa

2011/2012

Bartłomiej Rakoczy, Kamil Cieślik

2010/2011

Agnieszka Rozenek, Natalia Gądek, Klaudia Maciejewska, Grzegorz Cieślik

2009/2010

Antonina Mocniak, Aleksandra Gądek, Michał Ćwiertka, Kinga Nowak, Grzegorz Kukułka, Grzegorz Ptasznik, Arkadiusz Szczerba, Konrad Wypych

2008/2009

Paweł Jankowski, Magdalena Drabik, Krystian Wątek, Katarzyna Podkopał

2007/2008

Marlena Nowak

2006/2007

Ewelina Saniak, Łukasz Majcherczyk

Gratulujemy wszystkim naszym szóstoklasistom!