ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jesteś tu: » Strona główna » ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Uczniowie klas O-III w dniu 25 listopada obchodzili uroczyście Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Każde dziecko przyniosło w tym dniu do szkoły swojego ulubionego misia. Na wstępie poznali historię ustanowienia tego święta, która związana jest z rokiem 1902 i  Stanami Zjednoczonymi Ameryki.

Wtedy to Theodore Roosevelt, który pełnił funkcję prezydenta wybrał się ze swoimi przyjaciółmi na polowanie. Myśliwi w trakcie polowania ustrzelili niedźwiedzicę . Okazało się, że w gawrze pozostał jej mały synek – niedźwiadek, którego myśliwi także chcieli zabić. Sprzeciwił się temu pan prezydent i w ten sposób uratował życie małego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był pan Clifford Berryman, dziennikarz waszyngtońskiej gazety. Uwiecznił on tę historię na rysunku i razem z artykułem umieścił w swojej gazecie. Czytelnikiem gazety okazał się Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia. Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom.
Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

Z kolei uczniowie wzięli udział w zabawach ze swoimi misiami, odgadywali zagadki dotyczące Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, uczyli się piosenek i wierszyków oraz złożyli uroczystą przysięgę o treści: „Z okazji Święta Pluszowego Misia przyrzekamy, że zawsze przytulać będziemy wszystkie misie, krzywdy  im zrobić nie damy i pamiętać o nich zawsze będziemy”. Największe emocje towarzyszyły jednak międzyklasowym konkursom sprawnościowym. Nagrodą za udział w imprezie był słodki misiowy poczęstunek.