Grosz do grosza, a będzie… kokosza!

Jesteś tu: » Strona główna » Grosz do grosza, a będzie… kokosza!

Grosz do grosza, a będzie… kokosza!

Jednak nie kokosza, jak mówi staropolskie przysłowie, a góra groszy licząca 7410 monet pojawiła się w naszej szkole tuż po świętach. Od listopada uczniowie wszystkich klas, począwszy od „zerówki”, gromadzili grosze i grosiki włączając się w ten sposób w akcję „Góra Grosza”, której patronuje Minister Edukacji Narodowej.

W całej Polsce zbiórka odbyła się już po raz 15. Łącznie w poprzednich edycjach zgromadzono kwotę 26 418 449,08 zł. Fundusze wpłacane są na konto Towarzystwa Nasz Dom, które przeznacza je na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Nasz tegoroczny wkład to 268 złotych. Wszystko skrupulatnie przeliczyli i sporządzili protokół przedstawiciele Samorządu Szkolnego pod okiem pani Agaty Głuszek, która od lat jest szkolnym koordynatorem akcji.

Poniżej lista klas wraz ze szczegółowymi wynikami:

I miejsce – klasa I – 61 zł 23 gr (średnio po 4 zł 71 gr na jednego ucznia)

II miejsce – klasa II – 33 zł 76 gr (średnio po 3 zł 75 gr na jednego ucznia)

III miejsce – klasa IV – 34 zł 50 gr (średnio po 3 zł 14 gr na jednego ucznia)

IV miejsce – klasa VI – 24 zł 90 gr (średnio po 2 zł 49 gr na jednego ucznia)

V miejsce – „zerówka” – 36 zł 32 gr (średnio po 2 zł 42 gr na jednego ucznia)

VI miejsce – klasa V – 43 zł 55 gr (średnio po 2 zł 29 gr na jednego ucznia)

VII miejsce – klasa III – 33 zł 74 gr (średnio po 1 zł 87 gr na jednego ucznia)

Serdecznie dziękujemy za Wasz udział.