PASOWANIE 2017

Jesteś tu: » Strona główna » PASOWANIE 2017

PASOWANIE 2017

„Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej jest symbolem pewnego awansu, dołączenia do grona ludzi, dla których książka jest przyjemnością i drogowskazem w życiu.

W tym roku szkolnym odbyło się ono w dniu 27 października, w obecności wychowawczyni Małgorzaty Sieradzy i bibliotekarki Lucyny Krępy. Pierwszoklasiści bardzo dobrze przygotowali się do tej uroczystości. Po pierwsze wszyscy wspólnie z rodzicami przeczytali w domu książkę p.t. „Zaczarowana zagroda” i poprawnie odpowiedzieli na pytania związane z jej treścią. Po drugie wykonali w szkole kolorowe opaski na głowę, z namalowanymi bohaterami przeczytanej książki czyli pingwinkami. Zanim złożyli uroczyste słowa „Przyrzeczenia czytelników”, obejrzeli prezentację multimedialną opracowaną do książki „Zaczarowana zagroda”, a w niej poznali sylwetki autorów czyli Aliny i Czesława Centkiewiczów, obejrzeli krajobrazy i tajemnice Antarktydy oraz wiele ciekawych informacji dotyczących pingwinów- małych gospodarzy Wielkiego Lądu. Z kolei uczniowie zapoznali się z regułami panującymi w wypożyczalni i czytelni szkolnej oraz z życzeniami książki. Po uroczystości Pasowania na czytelnika, pierwszaki wypożyczyli do domu książeczki zaproponowane przez bibliotekarkę oraz otrzymali kolorowe zakładki do książek.