„Ku Niepodległości”. Wyniki konkursów

Jesteś tu: » Strona główna » „Ku Niepodległości”. Wyniki konkursów

„Ku Niepodległości”. Wyniki konkursów

W ramach obchodów Święta Niepodległości Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach zorganizowało dwa konkursy o tej tematyce: recytatorski zatytułowany „Ku Niepodległości” i muzyczny „W drodze do Niepodległości towarzyszyła im Piosenka”. Wzięli w nich udział uczniowie z kilkunastu okolicznych szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Jesteśmy bardzo dumni z występu naszych reprezentantów, którzy zajęli czołowe miejsca i zostali zaproszeni na uroczysty koncert laureatów w niedzielę 12 listopada.

W konkursie recytatorskim Zuzanna Cholewicka z klasy pierwszej - I miejsce, a Julia Maj, również pierwszoklasistka – III miejsce. Spośród uczniów klas IV-VII – I miejsce i uznanie komisji zdobył Benedykt Bukowiecki z klasy VI, który porywająco wygłosił „Redutę Ordona” Adama Mickiewicza.

W konkursie muzycznym III miejsce przyznano duetowi szóstoklasistów – Roksanie Miernik i Benedyktowi Bukowieckiemu.

Serdecznie gratulujemy również szkolnej scholi „Młode Serca”, którą prowadzi siostra Gaudencja.