W świątecznym nastroju

Jesteś tu: » Strona główna » W świątecznym nastroju

W świątecznym nastroju

Każdego roku czas przedświąteczny w naszej szkole to zapach pierniczków, ubieranie choinek, wspólne kolędowanie, konkurs szopek, klasowe wigilie, jasełka. Tak było i tym razem.

Do jasełkowego przedstawienia siostra katechetka zaangażowała niemal wszystkich uczniów, a dla wielu z nich przewidziała bardzo nietypowe role. Na scenie pojawili się nie tylko Józef z Maryją i Dzieciątkiem, Trzej Królowie, pastuszkowie, chórek i tańczące aniołki, ale cesarz rzymski, Krzyżacy pytający o drogę do Grunwaldu, a nawet nasi przodkowie sprzed narodzenia Jezusa... To była prawdziwa podróż wehikułem czasu...

Na zakończenie widzowie mogli usłyszeć znane kolędy i przyłączyć się do wspólnego śpiewu.

Po występie dyrektor Jan Krępa złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Wręczył dyplomy i nagrody w konkursach, które odbyły się wcześniej w Muzeum Ziemi Koszyckiej: plastycznym „Nasi Bohaterowie w walce o Niepodległą Polskę” – III miejsce ex aequo Marlena Wilk i Aleksandra Kaczka, wyróżnienia Anna Buczek i Emilia Kwaśniewska, recytatorskim „Ku Niepodległości” – Benedykt Bukowiecki I miejsce (klasy IV-VI), Zuzanna Cholewicka I miejsce, Julia Maj III miejsce (klasy I-III), muzycznym „W drodze do Niepodległości towarzyszyła im Piosenka” – Roksana Miernik i Benedykt Bukowiecki – III miejsce.

Następnie poinformował o wynikach rozstrzygniętego 22 grudnia konkursu powiatowego – „Bombka Choinkowa” zorganizowanego przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach. Cztery spośród 18 bombek zgłoszonych z naszej szkoły zostały nagrodzone. Były to prace Nikoli Kurczab – wyróżnienie w kategorii uczniów klas I-III; Marleny Wilk i Benedykta Bukowieckiego – równorzędne II miejsce w kategorii klas IV-VII oraz wyróżnienie dla Oscara Rogali.

Pan Dyrektor podał także wyniki ogólnoszkolnego głosowania na najpiękniejszą szopkę. To konkurs już od wielu lat organizowany przez Samorząd Uczniowski i co roku cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem. Jesteśmy pod wrażeniem ogromnego zaangażowania całych rodzin, talentów artystycznych, plastycznych, które możemy podziwiać, oglądając wystawę prac na szkolnym korytarzu.

I miejsce zajęła szopka Mai Misiaszek z klasy „0”.

II miejsce - prace w całości wykonane samodzielnie:

·         Julii i Wanesy Maj

·         Ani i Dawida Buczków

·         Joanny i Katarzyny Wróblewskich

·         Kacpra Mendrycha

·         Ewy i Zuzanny Cholewickich

·         Oscara i Oliwii Rogalów

·         Justyny Dąbek

W trzeciej grupie nagrodzono prace wykonane samodzielnie, do których dodano zakupione elementy. To szopki:

·         Julii Kabat, Gabrysi i Zuzi Turek

·         Adama Grzędy

·         Nikoli Kurczab

·         Patryka Rusieckiego

·         Magdaleny Wojtusik

·         Nikoli Nowak

·         Wiktorii Ciochoń

·         Pawła Rusieckiego

·         Macieja Suchenki

·         Julii i Oskara Ciochoniów

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody zakupione z funduszy Rady Rodziców i pozyskane od zaprzyjaźnionego ze szkołą sponsora. Autorom szopek serdecznie gratulujemy, dziękujemy za tak liczny udział.

Równocześnie zachęcamy do obejrzenia pokonkursowej wystawy szopek w kościele parafialnym w Książnicach Wielkich. Została przygotowana dzięki życzliwości księdza proboszcza Wiesława Barana.