Babcia i Dziadzio kochają nas i zawsze mają dla nas czas!

Jesteś tu: » Strona główna » Babcia i Dziadzio kochają nas i zawsze mają dla nas czas!

Babcia i Dziadzio kochają nas i zawsze mają dla nas czas!

Czwartek 18 stycznia był dla całej naszej społeczności szkolnej dniem pełnym wzruszeń. Bardzo uroczyście obchodziliśmy Święto Babć i Dziadziusiów. Na wstępie pan dyrektor Jan Krępa podziękował dostojnym gościom za przybycie i złożył życzenia wielu lat w zdrowiu i pogodzie ducha.

Zaproszenie przyjęło ponad 60 osób, wiele przyjechało z daleka, specjalnie na to spotkanie. Dzieci z roziskrzonymi oczami już od rana wypatrywały swoich bliskich i nie zawiodły się. Punktualnie o 11.00 sala gimnastyczna wypełniła się miłymi i wyczekiwanymi gośćmi.

Nikt tak mocno i bezgranicznie nie kocha jak Dziadkowie. Nikt też tak nie podziwia, nie chwali i nikt tak cierpliwie nie słucha... Dziadkowie są też zawsze najbardziej życzliwą widownią, dlatego wnuki z wszystkich klas i z przedszkola „Pod Grzybkiem” z radością, przejęciem i wielkim zaangażowaniem zaprezentowały przygotowany specjalnie dla Nich bogaty i różnorodny program artystyczny. Zadbano o piękne dekoracje, przebrania i rekwizyty. Były występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Goście obejrzeli wyjątkowo zabawne jasełka, zaśpiewała schola „Młode Serca”. Na finał mocno i wzruszająco zabrzmiał „hymn” na cześć Babć i Dziadziusiów – Kiedy babcia była mała... odśpiewany przez Chórek Wnuków. Wzruszone i uśmiechnięte twarze widzów i burza braw to dla występujących najwspanialsza nagroda.

Uczniowie wszystkie wiersze i piosenki dedykowane Babciom i Dziadkom szlifowali pod okiem swoich wychowawczyń: Małgorzaty Sieradzy, Agaty Głuszek i Edyty Łukawskiej. Dziadkowie zostali obdarowani wyjątkowymi prezentami – oryginalnymi kalendarzami, słodkimi figurkami Babć i Dziadków, kwiatowymi sercami, bukietami tulipanów i laurkami z wyznaniami najgorętszych uczuć.

Rada Rodziców ugościła przybyłych ciastem i bigosem.