Pasowanie na czytelnika.

Jesteś tu: » Strona główna » Pasowanie na czytelnika.

Pasowanie na czytelnika.

W dniu 16 września 2011r. w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika 19 uczniów klasy II, której wychowawczynią jest mgr Agata Głuszek.

Głównym celem imprezy było zachęcenie najmłodszych uczniów do czytania książek i korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Uczniowie wykazali się znajomością bajek dla dzieci i odpowiadali na pytania trzecioklasistów dotyczące poszanowania książek. Z kolei  zapoznali się z regulaminem biblioteki i złożyli książkom uroczyste ślubowanie. Po słowach ślubowania każdy uczeń został przez bibliotekarkę Lucynę Krępę pasowany na czytelnika szkolnej biblioteki. Uczniowie otrzymali kolorowe zakładki do książek,  wykonane przez starszych kolegów, batoniki i życzenia wspaniałych przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że nowi czytelnicy szkolnej biblioteki będą ją chętnie odwiedzać.