Komponujemy pisanki

Jesteś tu: » Strona główna » Komponujemy pisanki

Komponujemy pisanki

Pierwszego dnia wiosny uczniowie wszystkich klas usiedli wspólnie przy ogromnym stole pełnym wielobarwnych płatków z drzewa osikowego i kolorowych kuleczek, by pod okiem pań prowadzących warsztaty własnoręcznie zaprojektować i skomponować oryginalne pisanki. Najczęściej przybierały one kształt przeróżnych zwierzątek, baśniowych stworków, wielkanocnych kurczaczków czy zajączków. Niektórzy bardzo długo zastanawiali się nad doborem kolorów, wzorów czy szlaczków i precyzyjnie mocowali każdy element, inni postawili na asymetrię i artystyczny nieład. Ale dzięki temu każda z pisanek okazała się tą jedyną i niepowtarzalną. Były to twórcze zajęcia plastyczne, wymagające dużej sprawności manualnej. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał komplet materiałów niezbędnych do wykonania wielkanocnej pisanki, a potem pięknie zapakowaną mógł ją zabrać do domu.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Monice Molendzie i innym rodzicom uczniów zrzeszonym w Stowarzyszeniu „Modrzanianie”, które zorganizowało i sfinansowało osikowe warsztaty wielkanocne.