Pamiętamy o majowych świętach

Jesteś tu: » Strona główna » Pamiętamy o majowych świętach

Pamiętamy o majowych świętach

Program artystyczny z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowali uczniowie klasy szóstej: Julia Gądek, Julia Nowak, Aleksandra Kaczka, Agata Kostysko, Nikola Grzyb, Roksana Suwała, Benedykt Bukowiecki i Oscar Rogala. Znalazły się w nim m.in. wiersze przypominające ten wzniosły dla Polaków, majowy czas 1791 roku. Szóstoklasiści odtworzyli okoliczności uchwalenia konstytucji, jej najważniejsze postanowienia, fragment przemowy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i historię obchodów tego święta w II RP, w PRL-u i po 1989 roku. Występ wzbogaciła prezentacja, dzięki której widzowie mogli zobaczyć nie tylko portrety twórców konstytucji, ale również oryginał rękopisu dokumentu. Całość zamknęła piosenka o ojczyźnie w wykonaniu Roksany i Benka.

Natomiast drugie ważne majowe święto – Dzień Flagi, który przypada 2 maja, w sposób szczególny uczcili młodsi uczniowie przemarszem przez Książnice Wielkie z kilkumetrową flagą i biało-czerwonymi chorągiewkami wykonanymi własnoręcznie. Książniczanie wzdłuż całej trasy pozdrawiali serdecznie ten radosny i równocześnie uroczysty orszak.