Wycieczka klas IV - VII

Jesteś tu: » Strona główna » Wycieczka klas IV - VII

Wycieczka klas IV - VII

22 maja uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce do Gliwic i Mosznej. Najpierw w Miejskiej Palmiarni odbyli lekcję botaniki. Podziwiali rośliny użytkowe rosnące w klimacie subtropikalnym, słuchali śpiewu egzotycznych ptaków, odpoczywali w cieniu wiekowych palm i próbowali zrobić sobie selfie z piraniami i sumami afrykańskimi. Następnie odwiedzili Radiostację Gliwicką – miejsce ważnego wydarzenia historycznego poprzedzającego wybuch II wojny światowej.

Ostatnim punktem programu była niewielka miejscowość leżąca na Opolszczyźnie – Moszna. Znajduje się tu ogromny pałac nazywany zamkiem, który z zewnątrz do złudzenia przypomina główną siedzibę czarodziejów z powieści J.K. Rowling. Ma 99 wież i 365 pomieszczeń. Wokół roztacza się park o powierzchni ponad 200 hektarów, w którym podziwiać można kilkusetletnie dęby i lipy, ponad stuletnie azalie i wiele rododendronów. W trakcie zwiedzania wnętrz budowli uczniowie otrzymali specjalne szaty, stoczyli zacięte walki białą bronią, wybrańcy przygotowywali eliksiry i asystowali w czarodziejskich sztuczkach.