Wycieczka do Krakowa

Jesteś tu: » Strona główna » Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

5 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w Krakowie. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji, a słoneczna pogoda sprzyjała spacerom i zwiedzaniu. Najpierw w parku Jordana zobaczyli pomnik niedźwiadka Wojtka, który wraz z armią gen. Andersa „walczył” pod Monte Cassino, następnie przetestowali liczne atrakcje na placach zabaw – zjeżdżalnie, wspinaczkowe piramidy, labirynt, drewnianą warownię i huśtawki. W pobliżu Wawelu zjedli lody i odwiedzili Smoka Wawelskiego. Zrobili sobie zdjęcie przy pomniku najwierniejszego z wiernych czworonożnych przyjaciół – psa Dżoka - znanego im z książki Barbary Gawryluk. Pospacerowali też po dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu i zeszli do krypty z sarkofagami Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Jego małżonki.

Podczas godzinnego rejsu statkiem „Sobieski” podziwiali piękne widoki, przepływając m.in. obok klasztoru Norbertanek na Salwatorze czy ojców Paulinów na Skałce.

Pierwszo- i trzecioklasiści wzięli też udział w warsztatach edukacyjnych „Majsterkowo” zorganizowanych przez Castoramę. Pod okiem specjalistów doskonalili swoje umiejętności manualne, posługując się prawdziwymi narzędziami, np. młotkiem czy wkrętarką. Dzieci poznały strukturę drewna, jego właściwości i zastosowanie. Ubrane w profesjonalne fartuchy składały, sklejały i ozdabiały stojak na kubeczki, który potem, elegancko zapakowany, mogły zabrać do domu. Chociaż tworzyły go z gotowych elementów, praca nie była łatwa - wymagała precyzji i skupienia. Mamy nadzieję, że te zajęcia dały dzieciom satysfakcję z samodzielnie wykonanej pracy i rozbudziły pasję majsterkowania...