Noc pełna wrażeń

Jesteś tu: » Strona główna » Noc pełna wrażeń

Noc pełna wrażeń

Piątek 8 czerwca uczniowie (od zerówki po VII klasę i nawet kilkoro przedszkolaków) aż do północy spędzili w szkole. Czekało na nich osiem godzin ciekawych zajęć i różnorodnych zabaw. Trzeba było też trochę pogimnastykować szare komórki, użyć wyobraźni, błysnąć pomysłowością czy talentem malarskim. Wieczorno-nocną imprezę rozpoczęły warsztaty czerpania papieru, potem najmłodsi obejrzeli cieniowy spektakl „Skrzaty” Teatru Figur z Krakowa i próbowali samodzielnie przygotować cieniowego bohatera przedstawienia, który przemówił w ciemności. Następnie przenieśli się do krainy baśni i legend, a gdy zapadł zmrok przebrani za księżniczki, motyle, piratów, rycerzy i inne niezwykłe postacie tańczyli na szkolnym boisku.

Dla starszych uczniów największą atrakcją okazał się Escape Room, w który zamieniła się sala gimnastyczna. Podzieleni na losowo dobrane kilkuosobowe grupy starali się w jak najkrótszym czasie zdobyć szyfr do sejfu z medalami dla zwycięzców. Pokonanie wszystkich przeszkód zajęło niemal półtorej godziny. W tym logiczno-sprawnościowym wyścigu, wymagającym współdziałania w grupie pierwsze miejsce zajęły: I miejsce: Julia Góra, Roksana Miernik, Ania Buczek, Gabrysia Chmura, II: Paulina Tomczyk, Roksana Suwała, Ola Kaczka, Antosia Kwaśniewska, Magda Cieślik, natomiast III: Kuba Wójcik, Oskar Stokłosa, Julia Gądek, Emil Chuchmacz, Weronika Kałuża.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na pierwsze kroki w sztuce charakteryzacji. Uczniowie poddali się metamorfozie, eksperymentując na swoich twarzach lub tak przeobrażając kolegów, że niektórzy nawet sami siebie nie mogli rozpoznać. Zaprojektowali też cieniowe stwory, dowiedzieli się jak je animować i sprawić, by ożyły i zyskały swoją historię. Wszystko pod czujnym okiem aktorów i animatorów.

Tuż przed północą stoczyli bitwę na piłeczki, przeciągali linę i bawili się w chowanego w przyszkolnym ogrodzie. To była naprawdę gorąca, twórcza i pełna emocji noc.