Święto KEN i ślubowanie klasy I

Jesteś tu: » Strona główna » Święto KEN i ślubowanie klasy I

Święto KEN i ślubowanie klasy I

W piątek 12 października pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a Pan Dyrektor w obecności rodziców, zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej, pasował ich na pełnoprawnych uczniów szkoły w Książnicach. W trakcie krótkiego występu artystycznego dali się poznać z jak najlepszej strony. Odważnie i rezolutnie zaprezentowali swoje talenty, wiedzę i umiejętności.

Życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły złożyli: dyr. Jan Krępa, ksiądz Proboszcz, Przewodnicząca Rady Rodziców, a w imieniu uczniów przedstawiciele Samorządu Szkolnego.

Następnie zabrał głos obecny podczas uroczystości pan Stanisław Rybak. Pogratulował uczniom, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i wręczył im stypendia ufundowane przez Wójta Gminy. Byli to: Roksana Miernik, Aleksandra Kaczka i Benedykt Bukowiecki.     

Bardzo cenne nagrody otrzymali laureaci (Martyna Niedojad II miejsce i Oskar Ciochoń III miejsce) i uczestnicy konkursu „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych (biomasa) na terenie Gminy Koszyce”. Zadanie polegało na przygotowaniu spotu internetowego zachęcającego do wymiany palenisk.  

 

W mniej oficjalnej części święta uczniowie wzięli udział w warsztatach chemicznych. Dzięki eksperymentom m.in. z suchym lodem pojawiło się sporo kolorowej piany i dymu, ale przede wszystkim spora dawka wiedzy podana w przystępny i zabawny sposób przez prowadzące, które wcieliły się w role szalonych naukowców. Mamy nadzieję, że uczniowie poczuli chemię do chemii....