Czyste powietrze wokół nas

Jesteś tu: » Strona główna » Czyste powietrze wokół nas

Czyste powietrze wokół nas

Z radością informujemy, że oddział przedszkolny („zerówka”) otrzymał od Marszałka Województwa Małopolskiego darowiznę w postaci oczyszczacza powietrza w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Urządzenie ma skutecznie eliminować wszelkie zanieczyszczenia, takie jak smog, w tym pyły: PM 2,5 oraz PM 10, rakotwórcze benzopireny, alergeny, wirusy i bakterie.

Przekazanie i uruchomienie oczyszczacza było ważnym wydarzeniem dla dzieci z klasy „0”. W tym dniu odwiedzili je rodzice i inni bardzo ważni goście, ale przede wszystkim poznanie roli i zadań tajemniczego urządzenia, które pojawiło się w ich sali, wiązało się z wieloma różnorodnymi i ciekawymi zabawami. Śpiewali, tańczyli, słuchali czytanych przez nauczyciela wierszy, z zaangażowaniem wykonali szereg doświadczeń, by samodzielnie przekonać się, gdzie jest i do czego służy powietrze, co sprawia, że powietrze nie jest czyste i jakie zagrożenia się z tym wiążą. Rysowali też razem z rodzicami, tworząc klasową galerię zatytułowaną „Chcemy oddychać czystym powietrzem”.

Dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach i docenienie wagi problemu.