W filharmonii i w teatrze

Jesteś tu: » Strona główna » W filharmonii i w teatrze

W filharmonii i w teatrze

16 listopada uczniowie klasy IV i V wysłuchali galowego koncertu polskiej muzyki klasycznej inspirowanej muzyką ludową. Koncert z cyklu „Muzyka w kolorach” przygotowała specjalnie dla dzieci Filharmonia Krakowska. Z okazji stulecia był to kolor ...biało-czerwony. Spotkanie w filharmonii przybliżyło uczniom świat dźwięków i instrumentów. Krakowska Młoda Orkiestra Kameralna pod batutą Joanny Natalii Ślusarczyk przedstawiła polską muzykę symfoniczną, tak ważnych polskich kompozytorów XX wieku, jak Henryk Mikołaj Górecki, Witold Lutosławski, Andrzej Panufnik czy Romuald Twardowski. Młodzi melomani usłyszeli też znane tematy filmowe Wojciecha Kilara i Waldemara Kazaneckiego. Monika Korybalska śpiewała piękne arie Stanisława Moniuszki. Na zakończenie Wielkiego Galowego Koncertu Muzyki Polskiej odtańczono Poloneza. W rolę młodego Fryderyka Chopina wcielił się Mateusz Półtorak i wykonał jeden z Mazurków tego wybitnego kompozytora.

W tym samym dniu uczniowie klasy I i II obejrzeli spektakl w Teatrze Groteska pt. „Czerwony Kapturek” zrealizowany wg scenariusza Jana Brzechwy. Zobaczyli, ale przede wszystkim wysłuchali baśni napisanej piękną polszczyzną. Opowieść o dziewczynce, która przemierza las, by odwiedzić chorą Babcię, a po drodze spotyka złego Wilka… była niezwykle kolorowym, wesołym, roztańczonym i rozśpiewanym musicalem. Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych.