W stulecie Niepodległości

Jesteś tu: » Strona główna » W stulecie Niepodległości

W stulecie Niepodległości

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach zorganizowało dwa konkursy o tej tematyce: recytatorski zatytułowany „Ku Niepodległości” i muzyczny „W drodze do Niepodległości towarzyszyła im Piosenka”.

Wzięli w nich udział uczniowie z kilkunastu okolicznych szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Wśród nich uczniowie naszej szkoły, nagrodzeni wyróżnieniami i szczególnymi wyróżnieniami: Julia Kabat i Adrian Suwała z klasy pierwszej zaśpiewali Przybyli ułani pod okienko, drugoklasistki recytowały wiersze - Oliwia Rogala Władysława Bełzy Kim będę, a Julia Maj Niepodległość Marcina Wolskiego. W grupie uczniów klas starszych w duecie i indywidualnie wystąpili Michalina (klasa IV) i Benedykt (klasa VII) Bukowieccy, m.in. w piosence Dziś idę walczyć mamo... W konkursie recytatorskim w kategorii uczniów klas starszych Benedykt zaprezentował fragment Pana Tadeusza, natomiast Korneliusz Krzemień z klasy V dwa wiersze Juliusza Słowackiego W pamiętniku Zofii Bobrówny oraz Testament mój.

Michalina, Benedykt i Julia zostali zaproszeni na uroczysty koncert laureatów, który odbył się 25 listopada. Jesteśmy dumni z wszystkich uczniów, którzy tak godnie reprezentowali naszą szkołę.

Benedykt Bukowiecki i Korneliusz Krzemień wystąpili w finale XXIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Ludwika Hieronima Morstina w Proszowicach.

Bardzo serdecznie gratulujemy Benedyktowi Bukowieckiemu wyróżnienia przyznanego za recytację Reduty Ordona Adama Mickiewicza.