Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

Jesteś tu: » Strona główna » Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

7 stycznia piętnaścioro wykonawców z klas „0”, I i II, wyłonionych w eliminacjach klasowych, wystąpiło w organizowanym od kilkunastu lat szkolnym konkursie Znamy i śpiewamy polskie kolędy. Zerówkę reprezentowali: Wanesa Maj, Antoni Cisak, Filip Gajówka, Joanna Wróblewska, Wiktoria Ciochoń, Klara Krzemień i Ewa Cholewicka, klasę pierwszą Julia Kabat i Łukasz Gądek, natomiast drugą: Zuzanna Cholewicka, Bartek Izbiński, Katarzyna Wróblewska, Anna Kałuża, Kacper Mendrych i Oliwia Rogala.

Jury i publiczność miała możliwość wysłuchania przede wszystkim wielu bardzo różnych interpretacji kolęd Przybieżeli do Betlejem i Pójdźmy wszyscy do stajenki. Doceniono znajomość tekstów i talenty wokalne młodych artystów.

Julia Kabat i Oliwia Rogala

Wanesa Maj

Katarzyna Wróblewska i Kacper Mendrych

IV miejsce

Antoni Cisak

Wszystkim kolędującym dziękujemy za udział w zmaganiach. Gratulujemy laureatom!

Julia, Oliwia i Vanesa będą reprezentować szkołę w XII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach.