Dzień Edukacji Narodowej

Jesteś tu: » Strona główna » Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

13 października był wyjątkowym dniem w szkole. Rozpoczął się już o godz. 7.30 mszą św. w intencji zmarłych i żyjących nauczycieli, księży i pracowników szkoły, a w szczególności pamięci patrona szkoły Piotra Barylaka. W tym roku bowiem przypada setna rocznica jego urodzin.

Z tej też okazji w późniejszych godzinach za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawionej przez p. Lucynę Krępę i rekwizytów Szkolnej Izby Regionalnej przypomniano uczniom postać patrona oraz przybliżono warunki życia i funkcjonowania szkoły w kolejnych latach jego pracy zawodowej.

Wyjątkowości dnia dopełniło uroczyste Ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły. Ceremonię tę poprzedził występ dzieci, w którym poddane zostały one próbom patriotyzmu, znajomości zasa zachowania w szkole, sprawności fizycznej, odwagi.
   Zaproszeni goście, rodzice i starsi koledzy z uznaniem i aplauzem reagowali na popisy maluchów.I dziś dowiedział się świat cały, że pierwszak to także uczeń, tylko jeszcze mały.

Nie mogło w tym dniu zabraknąć elementów uświetniających Dzień Nauczyciela. ,,Laurkę" dla nauczycieli przygotowali uczniowie klas starszych przedstawiając szkolną codzienność w ,,krzywym zwierciadle".

opis odsyłacza